biuro@dentim.pl 32 206 88 00

32 206 88 00 502 069 396

rozwiazania
Nasze usługi

Ortodoncja

invisalign, niewidoczny aparat na zęby
Invisalign
Niewidoczny aparat na zęby

Czym jest aparat na zęby?

 • Jest to narzędzie służące do przywracania właściwego ustawienia zębów w łukach zębowych oraz fizjologicznego zwarcia między szczęką, a żuchwą. W zależności od wady i wieku pacjenta stosuje się odpowiednio aparaty ruchome lub stałe.
 • Na zdjęciu obok, jeden z najnowocześniejszych aparatów ortodontycznych dostępnych aktualnie na rynku. Aparat Invisalign jest praktycznie niewidoczny ponieważ wykorzystuje przeźroczyste nakładki na zęby, które można zdejmować podczas posiłku, mycia zębów oraz ważnego spotkania.

Zapisz się na bezpłatną konsultację

Wystarczy wypełnić i wysłać poniższy formularz, aby zapisać się na bezpłatną konsultację z ekspertem ortodontą w Dentim Clinic. Pierwsza, bezpłatna wizyta do niczego Cię nie zobowiązuje, a jest świetnym sposobem na zweryfikowanie swoich potrzeb. Po wysłaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby umówić dogodny termin wizyty.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Dentim Sp. z o.o. Pełna treść zgody tutaj. *

Sprawdź rezultaty naszej pracy

 • Na ilustracji obok przedstawiamy zdjęcia przed i po leczeniu pani Grażyny. Przeciągnij suwak w prawo lub w lewo, aby zobaczyć efekty leczenia.
 • Pani Grażyna oprócz krzywych zębów miała również dodatkowy problem - kompletnie nie wyrosła jej jedna górna dwójka, a druga dwójka miała nieprawidłowo mały kształt.
 • Rozszerzyliśmy łuk zębowy aparatem stałym, robiąc miejsce na brakujący ząb, gdzie kolejno wstawiliśmy implant z koroną. Dodatkowo na drugiej dwójce, wykonaliśmy koronę pełnoceramiczną.
przed
po

Poznaj ekspertów ortodoncji Dentim Clinic

Katarzyna Lukasik-Faferko
Lek. stom.
Właściciel Dentim Clinic
ortodonta
Ukończyła studia, następnie odbyła staż m.in. na Katedrze Ortodoncji Śląskiej Akademii Medycznej. Jest członkiem amerykańskiego stowarzyszenia lekarzy praktykujących ortodoncję IAO – International Association for Orthodontics. W kolejnych latach odbyła cykl szkoleń ortodontycznych.

czytaj więcej >>

Kamil Stefanski
Lek. stom.
ortodonta, chirurg stomatolog
Ukończył studia w Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Odbył staże podyplomowe z Ortodoncji i Chirurgii Stomatologicznej pod okiem najbardziej doświadczonych stomatologów w Katowicach. Jest członkiem amerykańskiego stowarzyszenia lekarzy praktykujących ortodoncję IAO - International. Wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji w Zabrzu. W naszym gabinecie zajmuje się ortodoncją, w tym aparatami Invisalign oraz chirurgią stomatologiczną.

czytaj więcej >>

Zobacz co mówią nasi pacjenci

Katarzyna Buziewicz z Katowic

Pani Katarzyna Buziewicz z niesamowitym wdziękiem opowiada o jej wrażeniach z leczenia ortodontycznego niewidocznym aparatem Invisalign. Dlaczego zdecydowała się na leczenie ortodontyczne, jak wygląda przebieg leczenia i jak wygląda jej życie z niewidocznym aparatem ortodontycznym Invisalign.

Zuzanna Markiewicz z Katowic

Pani Zuzanna opowiada o swoich pierwszych wrażeniach z leczenia ortodontycznego niewidocznym aparatem Invisalign. Pacjentka budziła się rano z zaciśniętymi zębami, bólem głowy, zaczęły jej się również kruszyć zęby. Trafiła do naszej kliniki, gdzie okazało się, że ma chorobę okluzyjną. Pierwszym etapem leczenia było wyprostowanie zębów aparatem ortodontycznym.

Patrycja Kurpik z Katowic

Na leczenie w Dentim Clinic zdecydowała się po namowie koleżanki, która wcześniej założyła aparat ortodontyczny u dr Katarzyny Łukasik-Fąferko. Patrycja jest nadal w trakcie leczenia, natomiast pierwsze efekty zauważyła już po dwóch miesiącach od momentu założenia aparatu na zęby. Opowiada też o swoich obawach przed założeniem aparatu, m.in. efektu estetycznego, dlatego zdecydowała się na aparat kosmetyczny (przeźroczysty). Patrycja twierdzi również, że noszenie aparatu ortodontycznego nie boli :))

Dlaczego warto wybrać aparat ortodontyczny w Dentim Clinic?

 • 1. Bezpłatne konsultacje ortodontyczne
  Przychodząc na konsultacje dowiesz się wszystkiego o leczeniu ortodontycznym. Otrzymasz również porady dotyczące indywidualnego planu leczenia obejmującego dobrany indywidualnie dla Ciebie aparat ortodontyczny.
 • 2. Możliwość wyboru 4 linii aparatów ortodontycznych:
  • Klasyczne (metalowe lub kryształowe) - dla pacjentów z ograniczonym budżetem, oferujące doskonały stosunek jakości do ceny, z możliwością dobierania kolorowych ligatur (gumek) oraz przeźroczystych zamków (krzyształy szafiru).
  • Damon (samoligaturujące) - najbardziej zaawansowane technologicznie, pozwalają na prostowania łuków bez usuwania zębów, oferują skrócony czas leczenia oraz rzadkie wizyty kontrolne, występują w wersji kosmetycznej i metalowej.
  • Incognito (lingwalne) - dla pacjentów o najwyższych oczekiwaniach, bez ograniczeń finansowych, całkowicie niewidoczne, naklejane na wewnętrzną stronę łuku zębowego, bez ograniczeń wiekowych, duży komfort noszenia związany z budową zamków.
  • Invisalign (przeźroczyste nakładki) - innowacyjna metoda leczenia oferująca pacjentom skorygowanie zgryzu w bardzo krótkim czasie, praktycznie niewidoczne nakładki można również zdjąć w każdej chwili.
 • 3. Zrównoważona polityka cenowa
  Ortodonta wspólnie z pacjentem ustalają harmonogram leczenia, zawierający jasno określone kwoty, co gwarantuje brak zaskoczenia ceną przeprowadzonego zabiegu. Dodatkowym udogodnieniem dla naszych Pacjentów jest możliwość kredytowania leczenia.
 • 4. Profesjonalna i wykwalifikowana kadra medyczna
  Orotodoncja jest obok implantologii najważniejszym profilem działalności Dentim Clinic. Nasi ortodonci założyli już setki aparatów ortodontycznych zarówno dzieciom jak i dorosłym. Wprowadzanie na rynek nowych systemów ortodontycznych oraz oferowanie ich mieszkańcom Śląska jest możliwe dzięki ciągłym szkoleniom oraz wieloletniej praktyce.
 • 5. Pełna diagnostyka w Dentim Clinic
  W naszej klinice funkcjonuje jedna z najnowocześniejszych w kraju pracowni diagnostyki obrazowej, wyposażona w tomograf komputerowy, aparat pantomograficzny oraz cefalostatyczny. Dzięki wirtualnemu planowaniu leczenia każdego pacjenta na ekranie komputera, pozwala to na znaczne zredukowanie czasu zabiegu oraz precyzję wykonania.
 • 6. Kompleksowość usługi
  Świadomi indywidualnych potrzeb naszych pacjentów w jednym miejscu zorganizowaliśmy klinikę, laboratorium protetyczne i centrum frezowania. Dzięki temu osiągamy najlepsze rezultaty estetyczne oraz skracamy czas trwania wielu procedur ortodontycznych.
 • 7. Estetyczne podejście do rekonstrukcji uśmiechu
  Będąc świadomym, że dla każdego naszego pacjenta najważniejszy jest piękny uśmiech, planując każdą pracę ortodontyczną, podporządkowujemy ją indywidualnym oczekiwaniom. Dotyczy to nie tylko finalnej estetyki nowego uśmiechu ale również okresu noszenia apratu ortodontycznego.
 • 8. Komfortowe i bezbolesne zabiegi
  Mimo, iż zakładanie oraz regulowanie aparatów ortodontycznych jest dla większości pacjentów procesem bezbolesnym, wspieramy każdego kto ma silny lęk przed dentystą. Jeżeli to konieczne, każdy pacjent może liczyć na najlepszy sposób znieczulenia, w zależności od preferencji oraz wykonywanego zabiegu.